BERTAZZONI

Od założenia Bertazzoni w 1882 roku firma zawsze rozumiała, że kuchnia jest sercem domu. Urządzenia kuchenne Bertazzoni są zaprojektowane aby dostarczyć najlepsze domowe posiłki na rodzinny stół.

Droga Bertazzoni

Rodzinne korzenie

Rodzina. Jedzenie. Inżyniera. Te trzy kwestie pojawiły się w głowie Franceso oraz były przekazywane przez sześć pokoleń Bertazzonich, które przyświecają im od ponad półtora wieku. Dzisiaj te trzy słowa definiują markę Bertazzoni.

Jak to się wszystko zaczęło? Najnowsze produkty Bertazzoni wraz z ich zaawansowanymi technologiami są częścią nieustannej historii, która zaczyna się, tak jak wiele, podróżą. Ponad 140 lat temu, w XIX wieku Francesco Bertazzoni i jego syn Antonio tworzyli precyzyjne wagi dla lokalnych wytwórców sera w Emilia-Romagna w północnych Włoszech. Obserwując pociągi nadjeżdżające do Guiastalla z Niemiec oraz Austrii zauważyli, że składy ogrzewane były nowym typem pieców opalanych drewnem; pieców które zarówno służyły do gotowania jak i ogrzewania wagonów.

 • PRZEZ TRZY WIEKI

  Lata 1850​

  W połowie XIX wieku powstała nowa linia kolejowa łącząca Austrię z Włochami. Pociągi przejeżdżające przez chłodne Alpy były ogrzewane innowacyjnymi piecami opalanymi drewnem. Właśnie to skłoniło mężczyznę z Guastalli do myślenia. Jest to również początek historii, która uczyniła markę Bertazzoni jedną z najlepszych włoskich firm w XXI wieku.

  Lata 1850​
 • PRZEDSIĘBIORSTWO OJCA I SYNA

  1882

  Kiedy Francesco Bertazzoni zauważył piece opalane drewnem w pociągach przyjeżdżających do Guastalli, zobaczył jak mogą być one wykorzystane do gotowania. Wraz z synem zdecydował się na realizację pomysłu. Doprowadziło to do stworzenia pierwszej kuchni Bertazzoni opalanej drewnem – produkowanej w bardzo małej ilości, tylko na rynek lokalny.

  1882
 • WAGI TWORZONE PRZEZ FRANCESCO

  Lata 1890

  Precyzyjne wagi były tworzone przez Francesco Bertazzoniego dla lokalnych kupców – od serowarów po aptekarzy. Umiejętności pracy z metalem zostały wykorzystane przez niego oraz jego syna Antonio do stworzenia pierwszej kuchni opalanej drewnem.

  Lata 1890
 • ERA KUCHNI OPALANEJ DREWNEM

  Lata 1900

  To co zrobili ojciec z synem okazało się być początkiem historii niesamowitego sukecu. Antonio Bertazzoni zaprezentował się w 1906 roku na Międzynarodowych Targach w Mediolanie oraz w 1909 roku we Florencji. Przez pół wieku rodzinny biznes rósł i prosperował, bazując na designie oraz produkcji kuchni opalanych drewnem.

  Lata 1900
 • TWORZONA RĘCZNIE KUCHNIA OPALANA DREWNEM

  1907

  Pierwotne kuchnie Bertazzoni były wytwarzane ręcznie przez ojca wraz synem w ich warsztacie w Guastalli; żadna z nich nie była jednakowa. Były one wysokowydajne dla gotowania, podgrzewania wody, ogrzewania – a nawet zapewniały popiół wykorzystywany do prania.

  1907
 • SUKCES POTRZEBUJE ZAPLECZA

  Lata 1910

  Przez pewien czas Antonio Bertazzoni prowadził biznes przy wsparciu swoich synów. To właśnie oni wybudowali w 1909 roku pierwszą fabrykę Bertazzoni w okolicy stacji kolejowej w Guastalli. Głównym źródłem finansowania była żona jednego z nich, córka serowara z Emilia-Romagna, który udzielił braciom pożyczki na sumę 10 000 lir.

  Lata 1910
 • POCZĄTEK MASOWEJ PRODUKCJIA

  Lata 1920

  Syn Antonia Napoleon zaadaptował techniki, których nauczył się od przemysłu motoryzacyjnego w Turynie. Używając odlewów oraz komponentów w nowej fabryce, produkcja osiągnęła 80 000 sztuk w okresie międzywojennym.

  Lata 1920
 • POCZĄTEK HISTORII MARKI

  1923

  Po przerwie spowodowanej pierwszą wojną światową, rodzina zaczęła produkować kuchnie na dużo większą skalę. W 1923 roku przyjęli nowe logo (FBG – Fratelli Bertazzoni Guastalla) oraz nadali marce nową nazwę: „La Germania”. Logo oraz nazwa odnosiły się do kolei oraz reputacji niemieckiej inżynierii na północy.

  1923
 • ZAPROJEKTOWANE DLA KUCHNI

  Lata 1930

  Logo La Germania zostało przedstawione, a marketing marki dla konsumentów rozpoczął się. Wydajność kuchni została poprawiona, tak aby maksymalnie wykorzystać wytworzone ciepło.

  Lata 1930
 • SERCE DOMU

  Lata 1950

  Design kuchni opalanych drewnem został zestawiony z estetyką. Formowana blacha oraz błyszcząca emalia nadały kuchniom bardziej wyszukanego wyglądu. Wytworne detale oraz kolory odzwierciedlały styl lat 50.

  Lata 1950
 • GAZOWA REWOLUCJA

  1953

  Po drugiej wojnie światowej w Dolinie Padańskiej odkryto złoża gazu. Wiele włoskich firm zaczęło produkować wówczas kuchnie gazowe, w 1953 Bertazzoni zaprezentowało swoją pierwszą płytę zasilaną gazem. W 1958 roku produkcja została udoskonalona o piekarnik.

  1953
 • W ODLEGŁE KRAINY

  1960

   

  Kuchnie Bertazzoni, wciąż reklamowane pod marką La Germania pozyskało nowych przyjaciół w latach 60 XX wieku uruchamiając eksport z inicjatywy Francesco Bertazzoniego – praprawnuka założyciela firmy. Pierwsze zagraniczne sprzedaże miały miejsce w rejonie śródziemnomorskim, a do lat 70 nazwa La Germania była już dobrze znana w Europie i Azji Pacyficznej.

  1960
 • NOWA JAKOŚĆ OTWIERA DRZWI DO AMERYKI

  Lata 2000

  W roku 2001 firma zaprezenotwała bezkonkurencyjny system produkcyjny „Toyota”, który polegał na wyjątkowej szybkości oraz bezkompromisowej jakości, opartych na zaangażowaniu oraz kulturze pracowników firmy. Bertazzni zaczęło analizę amerykańskiego rynku i w 2005 uruchomiło serię całkowicie nowych kuchni od nową marką „Bertazzoni” – a to wszystko z sukcesem.

  Lata 2000
 • SKOORDYNOWANA KUCHNIA I NOWE RYNKI

  Lata 2010

  Szóste pokolenie rodziny dołączyło do biznesu, a Bertazzoni rozszerzyło swoje portfolio stając się kompleksowym dostawcą rozwiązań kuchennych. Nagradzane piekarniki do zabudowy oraz płyty indukcyjne zostały wprowadzone na rynek. Nowe lodówki, zmywarki oraz okapy uzupełniły koncept kuchni Bertazzoni. Eksport rozszerza się wraz z nowymi spółkami założonymi w Szwecji, Francji, Niderlandach, Wielkiej Brytanii, Australii i Chinach.

  Lata 2010

Precyzyjna inżynieria

Produkcja urządzeń tak aby osiągnąć jak największa satysakcję z jedzenia, dusza Bertazzoni żyje i prosperuje w sercu domu – kuchni.

Dla Włochów istnieje naturalna fuzja pomiędzy designem i inżynierią. Innowacyjna inżynieria  pozwala na produkcję urządzeń, które funkcjonują perfekcyjnie. Z połączenia pasji do inżynierii i designu powstają urządzenia wyrazistę w stylu i elegancji. W rezultacie – wygląd i funkcjonalność stają się tożsame.

W SAMYM SERCU

Jeśli kuchnia jest sercem każdego domu, to znaczy że jedzenie jest sercem każdej kuchni. Dom Bertazzoni znajduje się w Nizinie Padańskiej w północnych Włoszech, w regionie Emilia-Romagna. Region znany jako spichlerz Włoch już od czasów rzymskich odcisnął się na składnikach oraz przepisach, które sprawiły że włoska kuchnia znana jest na całym świecie.

filozofia Bertazzoni

MIEJSCE, DUMA I PRZEZNACZENIE

“We have a deep belief in beautiful cooking to bind families and friends together – and a sincere respect for nature and its products that we wish to be enjoyed by all those who follow after us.”

Paolo Bertazzoni, CEO

Bertazzoni jest dumne z bycia najstarszą na świecie rodzinną firmą produkującą urządzenia dla gospodarstwa domowego, budowaną przez ponad 140 lat innowacji. Ale w parze z dumą idzie odpowiedzialność. Jako biznes przekazywany z pokolenia na pokolenie, członkowie rodziny kontynuują świadomośc swoich obowiązków, nie tylko w stosunku do pięknej ziemi na której żyją ale również w stosunku do ludzi, z którymi żyją na niej teraz, i będą żyć później.

Bertazzoni ma swoje korzenie w Guastalli i regionie Emilia-Romagna. Dobrobyt miasta i regionu lezy na sercu każdemu kto współpracuje z Bertazzoni. Jesteśmy poświęceni pielęgnacji naszej ściśle związanej społeczności i rozwijaniu miejsca w którym żyjemy i pracujemy dla korzyści każdego.

Bertazzoni w szczególności inwestuje w tworzenie możliwości dla młodych ludzi, wspierając ich do zostania w regionie i nadawania sensu słowom Miejsce, Duma i Przeznaczenie.

Bertazzoni: Elegancja i Wydajność w Twojej Kuchni

Odkryj wyjątkowe doznania kulinarno-estetyczne dzięki urządzeniom kuchennym Bertazzoni. Nasza marka, z długoletnią tradycją i innowacyjnym podejściem, łączy nie tylko elegancję włoskiego designu, ale także najwyższą jakość oraz doskonałą wydajność.

 

1. Design Elegancji Włoskiej

Zanurz się w świat stylu i smaku dzięki urządzeniom kuchennym Bertazzoni. Nasze produkty to kwintesencja włoskiego designu, łączącego tradycję z nowoczesnością. Każdy detal jest starannie przemyślany, tworząc niepowtarzalny klimat w Twojej kuchni.

2. Doskonała Jakość i Wydajność

Bertazzoni to synonim nie tylko piękna, ale także niezrównanej jakości. Nasze urządzenia kuchenne są wyprodukowane z najwyższej jakości materiałów, gwarantując trwałość i niezawodność. Ponadto, innowacyjne technologie zastosowane w naszych produktach sprawiają, że gotowanie staje się prawdziwą przyjemnością.

3. Bogata Oferta dla Kucharzy Domowych i Profesjonalistów

Nie ważne, czy jesteś pasjonatem gotowania czy doświadczonym szefem kuchni – Bertazzoni ma coś specjalnego dla Ciebie. Nasza bogata oferta obejmuje piekarniki, płyty grzewcze, okapy, lodówki i wiele innych, dostosowanych do różnych potrzeb i preferencji.

4. Gwarancja Satysfakcji

Bertazzoni to nie tylko marka, to zobowiązanie do satysfakcji klienta. Dlatego oferujemy nie tylko produkty najwyższej jakości, ale także profesjonalne wsparcie posprzedażowe, gwarantujące długotrwałą radość z korzystania z naszych urządzeń.

Odkryj Bertazzoni już dziś!
Przekonaj się, dlaczego Bertazzoni to wybór koneserów i pasjonatów kuchni. Odkryj naszą pełną gamę urządzeń kuchennych i spraw, by Twoja kuchnia stała się miejscem magicznych smaków i niepowtarzalnego stylu. Bertazzoni – dla tych, którzy cenią wyjątkowość we wszystkim.